Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 2842593 Sabit: 0266 8475650 0216 3346239
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın   >> Dükkan-mağaza için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz

 


Yurtiçi turizmde en ucuz ve en iyi seçenek: Balıkesir...

Balıkesir yurtiçi turizmde rakipsiz. Marmara ve Ege Denizi'ne sahilleri ve yazlık olarak 130 bin civarında konutu bulunan ilimiz her kesimin ekonomik bütçesine uygunluğuyla yurtiçi turizmde en çok tercih edilen. Türkiye'nin en çok adasını bünyesinde barındıran Balıkesir otellerden apartlara, ev pansiyonculuğundan kiralık yazlık dairelere kadar bir çok çeşitte konaklama seçenekleri sunuyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı Habertürk'e Balıkesir ilimiz hakkında şöyle konuşmuştur: "...Bu konutlar da 3-4 ay boyunca sürekli dolu. Balıkesir, yerli turist bakımından Türkiye'nin en çok rağbet gördüğü yer. Kültür ve Turizm Bakanlığı rakamlarına göre, iç turizmde, yerli turistte Balıkesir ilk sırada geliyor. 2010 sonu itibarıyla Balıkesir'e gelen turist sayısı 3 milyon 200 bini geçti. Son 7 yıldaki turist sayısı, her yıl yüzde 15-20 artıyor. Bu yıl da 3,5 milyon kişiyi bulacağımızı düşünüyorum.'' şeklinde düşüncesini belirten Çatlı aynı zamanda Erdek hakkında da şunları dedi ''Marmara Denizi'ne kıyı Erdek ilçemiz var. Bu sahillerimizde yaz aylarında iğne atsak yere düşmeyecek şekilde kalabalık oluyor. Bu yaz (geçtiğimiz 2011 yaz sezonu), sahillerimiz yine gözdeydi" dedi.

Evet iğne atılsa yere düşmeyecek şekilde kalabalık ifadesini Ocaklar tatil beldemizde her yaz sezonu döneminde yaşayarak görmekteyiz. Siz de bölgenin popüler tatil beldesi olan Erdek'in ocaklar beldesinde tatil yapmak istiyorsanız en az 1-2 hafta öncesinden arayıp yer sormanız gereklidir: 0532 284 25 93

Alternatif turizm isteyenler için Ocaklar beldemizin de yer aldığı Kapıdağ Yarımadası, Balıkesir ile sınırları içinde bulunmakta olup doğa yürüyüşleri de yapılabiliyor. Ayrıca termal tatil yapmak isteyenler için Balıkesir ilinde 32 termal kaynak mevcuttur. Bunların 16 adedinde termal tesis hizmet vermektedir. İlçemizin bağlı olduğu ili gezmek isterseniz bunları mutlaka yapınız: Zağnospaşa camisi, şadırvan ve saat Kulesi'ni ziyaret edin, höşmerim tatlısını, Alibey Adası'nda balık sofrasını deneyin, hatıralık kolonya, sındırgı yağcı bedir halısını ve meşhur zeytinyağını satın alın, Ayvalık Şeytan Sofrası'nda gün batımını izleyin.

 

< Ocaklar beldesine geri dönmek için tıklayın

 

BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!


Rezervasyon: 0532 284 25 93 - 0266 847 56 50 - 0216 334 62 39
Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.