Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 2842593 Sabit: 0266 8475650 0216 3346239
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın   >> Dükkan-mağaza için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz

 


Yaz tatilinin son demleri...

Beldemiz 2011 yılındaki 9 günlük ramazan-şeker bayramında yoğun ilgi gördü. Bayram tatili öncesinde tüm marmara bölgesinde görülen, bazı ido deniz otobüsü seferlerini bile iptal ettiren etkili poyraz rüzgarı biraz can sıksa da 3 gün sonra tamamen bitti ve seferler normale döndü.

Otobüslerde bile boş yerin kalmadığı bu tatil fırsatında Balıkesir'in başta Erdek olmak üzere Ayvalık, Assos gibi turistik noktalarında bayram öncesinde yoğun rezervasyon yapıldığı çeşitli haber sitelerinde bildirildi. Bayram haftasında Ocaklar beldesindeki hiç bir binada, yazlıkta boş oda ve daire kalmadı. Otellerde doluluk %100 lere ulaştı. Özellikle beldeye gelen son dakikacılar yer yokluğundan dolayı zor anlar yaşadı. Tatil yapmak için beldeye gelen yerli turistler "tatil budur" demekten kendilerini alamadı ve deniz-kum-güneş üçlüsüyle yaz sezonunun son demlerinin keyfini çıkardılar. Ocaklar'da sezonluk müstakil kiralık yazlık daireler işleten ve beldede yaşayan Melek hanım şunları söyledi:

"Bu bayram tatilinin yoğun geçeceğini tahmin ediyorduk. Haftalar öncesinden arayıp yer sormaya başladılar. Bayram tatilinin dokuz gün ilan edilmesi çok isabetli oldu. Ancak özel sektörden bazı firmaların cuma gününü tatil ilan etmemesi bazı misafirlerimizin perşembe akşamından beldemizden ayrılmasına sebep oldu."

Okulların açılmasından önceki son uzun tatil olduğu için özellikle çocuklu aileler beldeye adeta rağbet etti. Bu durum da turizmcilerimizin yüzünü güldürdü. Ramazandan dolayı kaynaklanan indirimler de devam etti. Ayrıca dünyaca ünlü gezi-seyahat dergilerinden biri olan Conde Nast Traveller tarafından ülkemiz, "En iyi tatil ülkesi" kategorisinde, üçüncülük kazandı. (birinci İtalya, ikinci Amerika oldu). Başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız olmak üzere başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Bir sonraki yarışmada birinci olmayı diliyoruz.

< Ocaklar beldesine geri dönmek için tıklayın

 

BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!


Rezervasyon: 0532 284 25 93 - 0266 847 56 50 - 0216 334 62 39
Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.