Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 2842593 Sabit: 0266 8475650 0216 3346239
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın   >> Dükkan-mağaza için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz


Ocaklar Hayranı Ünlüler...


Ünlü Yeşilçam Oyuncusu Ahmet Mekin

ahmet mekin ocaklarda
Türkan Şoray - Ahmet Mekin
(Selvi Boylum Al Yazmalım Filminden)

Türk sinemasının ölümsüz isimlerinden Ahmet Mekin yıllardır Ocaklar'da yaşamaktadır. 1980 yılından beri beldemizde yaşayan Ahmet Mekin Ocaklar'ı çok sevdiğini her fırsatta vurgulamaktadır. Beldemiz hakkında şunları demiştir:

Ocaklar, Hüseyin Durak beyin belediye başkanlığı döneminde büyük bir atılım yaptı. Turizmde de, Marmara Bölgesinde en çok ilerleme gerçekleştiren yöre oldu. Mimari açıdan iyi durumda. Betonlaşma yok. Doğal dokusunu koruyor. Denizi ise tertemiz. Burada yaşamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

 

 

Türkiye'nin en usta tiyatro sanatçılarından Gülriz Sururi

Hotel Benan'ın davetlisi olarak gelen Gülriz Sururi, Ocaklar'a hayran kaldığını otelin sahibi Mustafa Erdoğan'a belirtmiştir.

 


NBA'daki gururumuz ünlü basketbolcu Mehmet Okur

mehmet okur ailesi ocaklarda
Abdullah- Mehmet-Nimet Okur (En sağda)

Basketbolcu Mehmet Okur "METBAR" adıyla işletme açmış ancak daha sonra kapatmıştır. Ailesi Nimet ve Abdullah Okur Ocaklar'da yaşamaktadır. Mehmet Okur'un nba'daki ilk maçı Ocaklar'da heyecanla ve çoşkuyla izlenmiştir.

NBA Başkanı David Stren tarafından All-Star kadrosuna seçilmiş olan Mehmet Okur'un ailesiyle görüşmek yapmak isteyen basın kuruluşları ve vatandaşlar Ocaklar Beldesine akın etti. Ocaklar Belediye Başkanımız Hüseyin Durak Mehmet Okur'un Ocaklar beldesinde yaşayan ailesine basın kuruluşlarının yoğun ilgi gösterdiğini bununda Ocaklar beldesinin tanıtımına önemli katkı sağladığını söyledi.

Bir çok basın kuruluşunun beldelerinde yaşayan Okur ailesine yoğun ilgi gösterdiğini ve ana haber bültenlerinde yer verdiği bu haber sayesinde Ocaklar Belediye Başkanımız Hüseyin Durak şunları söyledi "Para verseydik bu kadar reklam yaptıramazdık. Artık beldemizi ülke genelinde hemen hemen herkes tanıyor. Okur ailesi fahri tanıtım elçimiz oldu" şeklinde medyada demeç vermiştir.

 


Dünyanın en zengin ve en ünlü İş Adamı Roman Abromoviç

Dünyanın sayılı zenginlerinden ve İngiltere'nin Chelsea Futbol Kulübü'nün sahibi Rus milyarder Roman Abramoviç ve ailesi, 'Le Grans Bleu' isimli süper lüks yatlarıyla Ocaklar beldesine gelmişti. Erdek'in önemli gazetesi İLKHABER'de duyurulan bu haberi aşağıda aktarıyoruz.

İLKHABER gazetesinde çıkan haber şöyle başlıyordu. Gece saatlerinde Ocaklar beldesi açıklarına gelen ünlü işadamı Abramoviç'in süper lüks yatı, geceyi Maymundere mevkii açıklarında demir atarak geçirdi. Helikopter, yedek yat ve jet skiler bulunan tekneden sabah saatlerinde sürat botuyla ayrılan Roman Abramoviç'in yakınları, Maymundere mevkiindeki askeri kamp alanında bir süre denize girerken koyda demirli bulunan yatın etrafında zodyak botlarla dolaşan korumaları gün boyunca güvenliği sağladı. Üzerinde İngiliz bayrağı bulunan yatın içerisinde de çok sayıda Rus ve Filipinli korumalarla personel bulunduğu bildirildi. Açığa demirleyen süper lüks yata Ocaklar halkının büyük ilgi gösterdiği belirtilerek Ocaklar'da yaşayan Süleyman Ağanoğlu isimli bir vatandaşımız sabah saatlerinde bir tekneyle yata yaklaştığını ve Roman Abramoviç'i gördüklerini bildirdi.

Rüzgarı bile yetti
Ocaklar Belediye Başkanımız Hüseyin Durak ünlü işadamı Roman Abramoviç'in yat turu için Ocaklar beldemizi seçmiş olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Ve şöyle konuştu: "Kendisine hoş geldin demek için tekneyle yanına gitmek istedim, ancak o sırada yatı hareket etti ve uzaklaştılar. Yakınları da sabah saatlerinde Ocaklar Maymundere mevkiinde denize girdi, kendisi ise çıkmadı" şeklinde konuştu. (Kaynak: ilkhaber gazetesi)


< Ocaklar beldesine geri dönmek için tıklayın

 

BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!


Rezervasyon: 0532 284 25 93 - 0266 847 56 50 - 0216 334 62 39

Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.