Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 2842593 Sabit: 0266 8475650 0216 3346239
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın   >> Dükkan-mağaza için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz


Ocaklar'dan Nerelere Gidilir?

Ocaklar beldesinde deniz, kum, güneş tatilinizi yaparken özel otomobiliniz varsa isterseniz tarihi yerler görme imkanınız mevcuttur. Günübirlik gezi ile Bandırma, Bursa, Çanakkale gibi kentlere birkaç saatlik yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Tarihi yerleri görüp, gezip, fotoğraf çekip Erdek Ocaklar’a dönebilirsiniz. Tabii ki öncelikle Erdek’teki içinde Ayasofya’nın yapıldığı döneminde inşa edildiği söylenen, dünyanın en güzel kilisesi bulunan arkeoparklı Zeytinliada’yı ve Hadrianus kalıntılarını gezmeyi unutmayın. Erdek hakkında fotoğraflar için buraya tıklayabilirsiniz.

OCAKLAR’DAN BANDIRMA'YA

Bandırma sınırları içerisinden bulunan Manyas Kuş gölünü ziyaret edebilirsiniz. 34 kilometrelik yol 52 dakika sürmektedir. Bir doğa harikası olan bu gölde keyifli ve huzurlu bir zaman geçirebilir, bir çok kuş çeşidini gözlemleme fırsatı edinebilirsiniz.

OCAKLAR’DAN BURSA'YA

Erdek Ocaklar Beldesi ve Bursa arası 135 kilometredir. Yolculuk 2 saat 15 dakika sürmektedir. Osmanlı devletinin başkentliğini yapmış olan Bursa'da özellikle Osmanlılardan kalma çok sayıda görülecek yapı mevcuttur. Bunlar Emir Sultan Camii ve Türbesi, Yeşil Türbe,Osmangazi Türbesi,Orhangazi Türbesi, Koza Han, Pirinç Han, Geyve Han, Ulu Camii, Bursa Kalesi, Abdal Köprüsü, Irgandı Köprüsü olup gün boyu Osmanlı atmosferi yaşayabilirsiniz.

OCAKLAR’DAN ÇANAKKALE'YE

Erdek Ocaklar beldesi ve Çanakkale arası 170 kilometredir. Yolculuk 2 saat 48 dakika sürmektedir. Çanakkale'de görülecek tarihi yerler: Birinci dünya savaşının en kanlı çatışmalarının yaşandığı siperleri, şehitler abidesini, anıtları, savaş eserleri müzelerini görebilirsiniz. Alexandreia-Troas, Assos, Çimenlik Kalesi, Kilitbahir Kalesi, Bozcaada kalesi, Bigalı Kalesi, Gelibolu Kalesi gibi görülmeye değer yerler mevcuttur. Ayrıca Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom, Peter O Toole gibi dünyaca ünlü Hollywood oyuncularının da oynadığı Troy (Truva) adlı sinema filminde kullanılan ve ülkemize hediye edilen meşhur tahta at Truva’yı Çanakkale Valililiği önünde görebilirsiniz.

Bu yerler hakkında daha fazla bilgi için internette araştırma yapabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar ve iyi tatiller dileriz.

< Ocaklar beldesine geri dönmek için tıklayın

 

BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!


Rezervasyon: 0532 284 25 93 - 0266 847 56 50 - 0216 334 62 39
Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.