Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 2842593 Sabit: 0266 8475650 0216 3346239
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın   >> Dükkan-mağaza için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz


Gibi Markalaşma Yolunda...

Tatil beldesi denince ilk akla gelen yer olmanın yolu markalaşmaktan geçmektedir. Turizmde markalaşma demek sadece logo tasarlamak ve deniz - plaj sunmak değildir. Tatilcinin beldeyi duyduğu ilk andan ve karar verip yaşadığı son deneyime kadar olan tüm sürecin bütünüdür. Halkın hatta esnafın tutumu bile markayı oluşturmada önemlidir. Marka oluşturmak, sadece logo dizayn ettirip, bir iki yerde reklam yaptırmakla olmaz. Marka olabilmek için belirlenecek bir kalite ve hizmet felsefesinin takipçisi olmak ve bu felsefeyi sürekli göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Ocaklar beldesi markalaşma yolunda emin adımlarla yürümektedir. Ancak aşağıdaki gibi önerilerin gerçekleşmesi ile diğer beldeler arasından daha fazla sıyrılacağına inanıyoruz:

- Ocaklar beldesinin tarihini ve turizm sayesinde gelişimini anlatan belgesel bir kitap hazırlanmalıdır. Bu kitap Türkiye çapındaki seçkin yayınevlerinde satışa sunulmalıdır.

- Turizmle ilgili derneklerle (Kültür ve Turizm uzmanları derneği, Turizm Yazarları Derneği) işbirliği yapılmalı ve projeler üretilmelidir. Beldede yaşayan ya da beldeli reklam-halkla ilişkiler sektöründe deneyimli olan kişilerden yardım-görüş istenebilir. Markalaşma konusunda uzman profesyonel kişi - kurumlarla çalışılmalıdır.

- İş, ailevi vb. sebeplerde farklı ilçelerde, şehirlerde, ülkelerde yaşayan Ocaklarlılar gönüllü elçi olarak beldeyi tanıtmalıdır. Aynı şekilde beldede yazlığı, villası olanlar da belediyenin ekonomik yönden güçlenmesi, beldenin gelişmesi dolayısıyla daha fazla hizmet için turizmin öneminin bilincinde olarak beldeyi yaşadıkları yerde, çevrelerine tanıtmalıdır.

- Pomak kültürünü hatırlatacak ve yaşatacak festival-şenlik planlanmalıdır. (Pomak oyunları, elbiseler, yemekler, meydanda şarkı vb.) Her sene düzenlenerek gelenekselleşmelidir. Ağustos ayı sonunda düzenlenebilir. Böylece bu festival sayesinde ilgi çekilerek tatil sezonu daha da uzamış olur. Pomaklarla ilgili bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

- Bilecik, Eskişehir, Kütahya gibi denizi olmayan yakın şehirlerimizde reklam kampanyası düzenlenmelidir. Billboard, otobüs üzeri reklamlar verilmelidir. Ulusal odaklı turizm fuarlarına katılınmalıdır. Reklam için bütçe yoksa beldedeki otellerden "otelin logosunun sponsor logo olarak konulması" teklifiyle toplanacak bağışlarla reklam bütçesi oluşturulabilir.

- Beldede turistik tesis işletenler, çalışanlar için eğitim seminerleri düzenlenebilir.

Yukarıdaki gibi bulunacak fikirler ve yapılacak çalışmalar ile en iyi tatil beldesi olarak akıllarda kalıcı yer edinmek mümkündür. Marka olmak çok uzun bir süreçtir. Sabır ve emek ister. Bu konuda her türlü görüş ve önerilerinizi bu sayfada yayınlabiliriz. Bize e-posta atabilirsiniz.

 

< Ocaklar beldesine geri dönmek için tıklayın


BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!

Rezervasyon: 0532 284 25 93 - 0266 847 56 50 - 0216 334 62 39
Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.