,

Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 2842593 Sabit: 0266 8475650 0216 3346239
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın   >> Dükkan-mağaza için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz

 


İlginç bir anı...

Şeytan Kayaları; 1970 yılı yapımlı Kapıdağ balıkçı köylerinde geçen bu film bir Türk genciyle (Yılmaz Güney), Yunanlı bir kızın (Tina Ross) aşk dramı işleniyor. Birbirleriyle sonradan düşman olan iki ayrı balıkçı köyünde yaşayan iki gencin aşk öyküsünün köyler arasında yarattığı gerginlik içinde sevginin yerinin olmadığı anlatılıyor, sınır düşmanlığı sevgi tanımıyor ve sevenler birbirine kavuşamıyor. Klasikleşmiş bu sinema filmi İlhanlar ve Doğanlar köylerinde çekilmiştir.

Ocaklar’lı bir köylümüzün paylaştığı ilginç anısına göre Türk sinemasının çirkin kralı Yılmaz Güney Ocaklar köyüne uğramıştır. Yılmaz Güney, kahvehanede köylülerle otururken, köylüler “Şeytan Kayaları” filminin afişini göstermişler biz burada sizi izliyoruz demişler, bunun üzerine Yılmaz Güney "Boşverin siz filmi, toprağınız işliyor mu, cebinizde paranız var mı?" diye sormuştur. Erol Taş köylüler ile tavla oynamıştır. Yönetmenliğini İbrahim İlhan Filmer'ın yaptığı filmde Yılmaz Güney, Erol Taş, Mümtaz Ener, Muzaffer Tema, Orhan Günşiray gibi ünlü Yeşilçam sanatçıları rol almıştır. Filmin figüranları da yerel balıkçılar olmuştur. Filmin galası (ilk gösterimi) Bandırma’daki bir sinema salonunda gerçekleşmiştir.

Filmin yönetmeni İbrahim İlham Filmer, daha sonra İstanbul’da yaşamaktan sıkılıp İlhanlar köyüne yerleşmiştir. Halen 22 yıldır İlhanlarda yaşamaktadır. Filmin afişini aşağıda görebilirsiniz. DVD’sini bulabilirseniz iyi seyirler dileriz.

< Ocaklar beldesine geri dönmek için tıklayın

 

BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!


Rezervasyon: 0532 284 25 93 - 0266 847 56 50 - 0216 334 62 39
Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.