Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 2842593 Sabit: 0266 8475650 0216 3346239
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın   >> Dükkan-mağaza için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz


Mahallemizin İlk ve Tek Kitabı: Mübadeleden Günümüze Ocaklar Beldesi (Gonia)

Erdek Ocaklar'ın yerlisi, emekli öğretmen, şair, yazar Nevzat Varhan tarafından yazılmış kitap mahallemiz hakkında ilginç bilgiler barındırarak Ocaklar'ın belleğini gelecek kuşaklar için kalıcılaştırıyor. Tarihçe, öyküler, şiirler, karacaova, okulumuz, başöğretmen ahmet gürgen, ahmet mekin gibi mahalleye yerleşen ünlüler, eski yeni fotoğraflar, nostaljik fotoğraflar, muhtarlarımız, bekçilerimiz, sağlık ocağımız gibi bir çok yararlı ve ilginç bilgiler bulunmaktadır. Kitabı yazan ve paylaşan Nevzat Varhan hocamıza çok teşekkür ediyor, başarılarının ve eserlerinin devamını diliyoruz. Kitabın sponsoru olan Banvit firmasına ve geçmiş belediye yetkililerimize ayrıca teşekkür ediyoruz. Mahallemiz hakkında kitap çıkarmayı düşünen sakinlerimizin de kitap çıkarabilmesini diliyoruz. Erdek'le ilgili bir diğer kitap olan Önder Balıkçı tarafından yazılmış "Güzelliğin Özel Erdek" adlı kitabı da öneriyoruz.

Eskiden köy sonra belde günümüzde ise mahalle olarak eden bölgemizi tanıtan kitabın basılı halini elde etmek için Nevzat Varhan'a ulaşmanız gerekmektedir. Kitabı ücretsiz olarak okuyabilmek için lütfen alttaki kitap kapağı görselinin üzerine tıklayınız.

PDF formatında olan kitap bilgisayarınızda açılmazsa lütfen bilgisayarınıza PDF dosya görüntüleyici bir program kurunuz ve tekrar alttaki görsele tıklayarak deneyiniz.

 

Yazar Nevzat Varhan sahilde kitabı ile birlikte...

< Ocaklar beldesine geri dönmek için tıklayın


BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!

Rezervasyon: 0532 284 25 93 - 0266 847 56 50 - 0216 334 62 39
Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.