Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 2842593 Sabit: 0266 8475650 0216 3346239
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın   >> Dükkan-mağaza için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz


Cennetten Bir Köşe!

Beldemizin ilk adı "Gonia" olup ilk yerleşimcilerden rumlar tarafından kullanılmıştır. Gonia türkçede gönye, köşe anlamlarına gelmektedir. Doğasıyla, denizisiyle, sakinliğiyle ve güzelliğiyle "cennetten bir köşe!" dememiz yanlış olmayacaktır.

Ocaklar tatil beldesi, aynı zamanda Milliyet gazetesinin tanınmış seyahat yazarı Nadir Elçi'nin dediği gibi Türkiye'nin tatil beldelerinden olan Bodrum'un orjinal ve bozulmamış halini hatırlatmaktadır. Yazar Nadir Elçi, beldemizle ilgili makalesinde şöyle ifade etmektedir: "...Bodrum yarımadasındaki çoğu yerleşim yerinin, katledilmeden önceki eski halini çağrıştırıyor...."

Dolayısıyla beldemiz için Marmara'nın Bodrum'u demek deyanlış olmaz. Coğrafi olarak Marmara denizinin güneyindedir. Kapıdağ yarımadasının cennet koylarından biri ve en gözde tatil beldesidir. Ayrıca Bodrum'un şikayet edilen pahalılığına oranla daha ekonomik ve hesaplıdır. Bodrum'da betonlaşma oranının yüksekliği ve buna ek olarak çok sıcak olması güzel ve kaliteli bir tatil geçirmeye olanak vermemektedir. Bunlardan dolayı Bodrum'a gitmek bir yana oradan kaçmaya bile başlamışlardır. Oysa beldemizde her kesimden insan bütçesine göre uygun konaklama mekanı bulmaktadır. Beldenin coğrafi avantajından ve belediyenin iyi çalışmasından dolayı betonlaşma seviyesi çok düşüktür. Ayrıca sakinliği ve gürültü kirliliği olmaması da bir avantajtır. O kadar ki beldemize ve villamıza Türkiye'nin güney bölgelerinden bile kaçıp gelen dostlarımız olmuştur. Beldemizdeki diskolar, eğlence merkezleri 00.02 gibi belli bir saatten sonra kapanır. Bu da huzurlu tatil demektir.

Sanatçıların ve sosyetik kesimin magazin odaklı göz önünde olmak için tatil geçirmelerinden dolayı "vitrin" "magazin" odaklı tatil yeri olan Bodrum'un artık gözden düştüğü geniş çevrelerce söylenmektedir. Daha çok yabancı turiste "her şey dahil beş kuruş" sloganıyla hitap eden, yüksek fiyatlarla yerli tatilcilerimize önem vermeyen bu kentimize oranla Ocaklar beldesi tamamen yerli tatilcilere kollarını açmaktadır. "Bir gece konaklama 500 euro, bir ayran 15 türk lirası" gibi abartılı fiyatlar, rakamlar olmaz. Beldemizdeki mekanlarda içtiğiniz içeceklerin, yediğiniz yemeklerin fiyatları makul seviyelerdedir. Açık büfeli yıldızlı otelden, ucuz aile pansiyonuna kadar her kesimden tatilseverin bütçesine uygun geniş konaklama imkanları sağlar.

Tatilcinin kendi olanaklarıyla kendisi gelmesi (aracılar, tur operatörleri olmaması), konaklama sektörü ve eğlence sektörünün birbirinden bağımsız olması (Herkesin kendi alanında rekabet etmesi), artan talebe karşın uygun fiyat politikaları belirlemesi (Bütçe dostu) , inşaat sektörünün kontrollü olması beldemizin kaliteli ucuz tatil sunmasının en önemli sebeplerindendir. Tatil cenneti Ocaklar, Bodrum'un düştüğü hatalara düşmeyecek, Türk tatilseverlerine sürekli kaliteli ve hesaplı tatil sunacaktır.

Sizi Türkiye'nin en kaliteli tatil beldelerinden birine, cennetten bir köşeye, Marmara'nın Bodrumuna bekliyoruz!

< Ocaklar beldesine geri dönmek için tıklayın


BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!

Rezervasyon: 0532 284 25 93 - 0266 847 56 50 - 0216 334 62 39
Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.