Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 2842593 Sabit: 0266 8475650 0216 3346239
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın   >> Dükkan-mağaza için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz

 


Aile işletmesindeki yazlıkta tatil yapmanın avantajları...

Aile işletmesi bulunan apart pansiyon, butik otel ve kiralık yazlıklar sevimli atmosferleri ile neredeyse holding olan, işyeri atmosferi ile tatilciyi boğan exclusive (yani herkese açık olmayan, lüks, pahalı, eşi olmayan) otellere göre birer vaha gibidir ve Ocaklar tatil beldesinin her yerinde bu vahalara rastlamanız mümkündür.

Turizm potansiyelinde önemli bir rol oynayan bu aile işletmeleri bölge halkının ekonominin parçası olmasını sağlarlar. Cezaevi hücresi gibi standart tek tip odalar, kalabalığın aynı anda yediği açık büfeler, fabrika yemeği gibi kahvaltılar, logolu-üniformalı bıkkın görevlilerle karşılaşmazsınız. Doğallık, dostluk, samimiyet, rahatlık, keyif gibi unsurları kiralık yazlıklarda yaşamanız mümkündür. Üstelik kendinizi özel misafir gibi hissedersiniz hatta beş çayına gelirsiniz komşuymuş gibi. Resepsiyonlu, oda servisli, klimalı otellere göre püfür püfür esen balkonlu viila onurcan ve denize sıfır kiralık yazlık daireler ikinci konutunuzdur. Tatil kavramının iyice kitleselleşip endüstrileştiği bu zamanda özel hizmet ve bireysel ilgiyi bu mütevazi işletmelerde bulabilirsiniz. Modern çiftlerin, genç ama çocuklu ailelerin, sakinlik ama yakınlık arayan emeklililerin tercihi olan Ocaklar köyünde hamaklı ağaçlı bahçe, sevimli verandalı yazlıklarda temizlik ve ilgi konularında taviz asla verilmez.

Gasthof, familienbetrieb Orta Avrupa dilinde küçük otel aile işletmesi demektir. Aile işletmesi Avrupa'da kırsal kesimde yaygın bir kültürdür aslında. Aile işletmesi bulunan turistik konutlar en az riskli ve en yaygın turizm yatırımıdır. Çünkü kendi evlerinde çalışmakta olup ağırladıkları tatilciler ile bölge esnafının da kazanmasını sağlarlar. Ocaklar tatil beldesinin sosyal altyapısı buna çok uygundur.Belde insanı konuksever olduğu gibi çalışkandır. Bu faktör beldenin ana turizm çatısının aile işletmelerinden oluşmasına yol açmaktadır. Apart pansiyon sahipleri ile tatilciler arasında kurulan dostluk toplumsal barışa en büyük katkıyı yapmaktadır. Bazı sevimli küçük konaklama yerlerinde benzersiz atmosfer, egzotik ortam mevcuttur. Konuklarıyla kurdukları rahat diyalog ve sıcak ilişkiler yıllar içinde sadık bir çevre yaratmış olan villa onurcan gibi başarılı örnekler Ocaklar beldesinin en güzel tanıtımını yapmaktadır. Genç, iyi eğitimli, dünyaya açık, yeni fikirlere mmeraklı, internete ve sosyal medyaya önem veren yeni nesil onurcan yönetimini devralacaktır.

Abartıdan uzak stressiz ortamlar, pırıl pırıl ve kilim bile bulunan ev ortamlı ama konforlu odalara ve roof teraslı yazlıklara da sahip olan Ocaklar tatil köyünün girişi arnavut kaldırımlı sokakları ile nostaljik atmosferi ile yurtdışındaki verona garda, san gimignano, toscana gibi şirin kasabalara benziyor. Turizmde altın çağını yaşayan klas belde doğa aşıklarını karşılıyor, orta sınıf Türk müşterilerine yönelik konaklama tesisleri ile Türk turizm sektörüne ve tatilcilere hizmetini daha da uzun yıllar sürdüreceğe benziyor.

< Ocaklar beldesine geri dönmek için tıklayın

 

BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!


Rezervasyon: 0532 284 25 93 - 0266 847 56 50 - 0216 334 62 39
Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.