Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 2842593 Sabit: 0266 8475650 0216 3346239
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın   >> Dükkan-mağaza için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz


Avşada Adalarda Tatil

Survivor yarışması ile ada gezmek, adada denize girmek birden moda oldu. Oysa en az Dominik Cumhuriyetindeki gibi güzel ve cennet gibi adalarımız vardır. Marmara denizi üzerinde bulunan diğer adı "Türkeli" olan Avşa adası bu adalarmızdan biridir ve Kapıdağ yarımadasına komşu olan bir tatil adasıdır. Sabah saatlerinde Ocaklar beldesinin iskelesine uğrayan ada vapurları ile rahatlıkla varabileceğiniz ve gezebileceğiniz turistik bir adadır. Ada vapurları biletleri beldemizden de satılmaktadır.

Avşa Adası büyüklük açısından Marmara ve Paşalimanı Adalarından sonra gelmektedir. Uzunluğu 7 km, genişliği 4 km.'dir. En son yapılan nüfus sayımına göre 2000 kişinin yaşadığı Avşa Adasında nüfus yaz sezonunda yazlıkçılar ve turistler dolayısıyla 50.000 civarı olmaktadır. Eğlenme ve dinlenme bakımından kaliteli mekanları bulunan Avşa Adası'na yaz sezonunda İstanbul'dan her gün iki-üç ido deniz otobusü, hızlı vapur seferleri yapılmaktadır, haftasonları ek seferler de konulmaktadır.İstanbul'dan ido deniz otobüsüyle direkt gelmek isterseniz 3 saattir. Erdek'ten direkt gemiyle 1 saat 45 dakika uzaklıktadır. Bu vapurlara gerek yaya olarak binebileceğiniz gibi arabanızla da binmeniz mümkündür.

Ada, İstanbul'a olan yakınlığı nedeniyle yerli turistler için cazip bir tatil noktasıdır. En sıcak ay ortalama 24.6 derece ile Temmuz'dur. Yağmurlar en çok Aralık ayında görülür. Çok nadir olarak yağan kar Ocak Şubat aylarında düşer. Avşa adası günümüzde Avşa belediyesinin çalışmaları ile çok değişmiş ve gelişmiştir. Adada şarap üretimi yapılmakta olup şarabı meşhurdur. Marmaradaki adalara ait Adakarası üzümünden üretilen şarap sayesinde bağcılık ve şarap fabrikaları yeni iş imkânları yaratmaktadır. Bu açıdan şarapseverlerin ilgisini çekeceğini umuyoruz.

Avşa'da tatil için bu adada yer alan en ucuz ve en uygun avşa otelleri,pansiyonları,apartlar ve kiralık evler konusunda bilgiler veren ve ziyaretçilerin avşa adası hakkında bilgilerin yanı sıra konaklama tesislerinden aracısız bir şekilde rezervasyon yapmalarını sağlayan internet siteleri vardır. Hizmetlerini aracısız bir şekilde sürdüren internet sitelerinden komisyon ödemeden online rezervasyon yapmanız mümkündür. Marmara bölgesinin en önemli tatil yerlerinden olan ve ağırlıklı olarak İstanbulluların tercih ettiği bu adada iyi gezmeler dileriz.

< Ocaklar beldesine geri dönmek için tıklayın

 

BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!


Rezervasyon: 0532 284 25 93 - 0266 847 56 50 - 0216 334 62 39
Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.