Erdek Ocaklar tatil beldesi sezonluk haftalık aylık
Onurcan Müstakil Kiralık Daireler
Cep: 0532 284 25 93 Sabit: 0266 847 56 50
>> Denize sıfır apart için tıklayın   >> Bahçeli villa için tıklayın
Bookmark and Share
Sosyal Kartvizit
Ocaklar Beldesi
Kiralık Daireler
Rezervasyon - Fiyat
Ulaşım Şekilleri
Fotoğraflar Videolar
Konuk Defterimiz
Faydalı Bilgiler
Makaleler
Sponsorumuz

Bir Bakışta Ocaklar Beldesi...

Denizi ve doğasıyla, mavi ve yeşil renklerinin muhteşem kucaklaşmasıdır Ocaklar tatil beldesi! İşçi, memur, esnaf vb. özel sektör ve kamu sektöründe çalışan, emekli, öğrenci ya da kalabalık ailesi vb. olan her kesime uygun fiyatlarla ucuz ve kaliteli tatil imkanı sunan bu beldede aylık, sezonluk, haftalık çok uygun fiyatlarla apart pansiyon daire kiralayabilirsiniz. Ocaklar halkı yardımsever, dürüst ve samimidir. Bu beldede tatil yapan herkes evine döndüğünde memnuniyetini çevresine, dostlarına bir efsane gibi anlatmakta bu sayede Ocaklar tatil köyü her geçen sene daha da fazla tatilciyi ağırlamaktadır. Beldede her geçen yıl artan talebe karşın çevreye ve doğaya önem verilmektedir. O kadar ki çekirdek, fıstık gibi çevreye zarar veren kabuklu yemişlerin satışı bile yasaklanmıştır. Beldede üç kattan fazla bina, otel, apart, pansiyon, yazlık vb. yapılması yasaktır. Sağlıklı ve planlı gelişmenin şartlarından biri olan bu şart sayesinde beldenin yapılaşma ile bozulması önlenmiştir. Erdek'e ve Kapıdağ yarımadasına gelenlerin mutlaka uğradığı bu gezi durağında trekking meraklıysanız dağa çıkabilir, büyüleyici manzaraya hayran kalabilirsiniz. Mutlaka keşfedilmesi gereken bu cennette güneşin doğuşunu ve batışını izlemek bir başka zevktir. Poyraz rüzgarı güçlüdür her ne kadar yelken, kiteboarding (uçurtma sörfü) yapmaya imkan vermese de sizi fazlasıyla serinletir. Ancak sualtı dalışı yapmak farklı bir deneyim olabilir. Erdek'te sualtı klubü mevcuttur. Kısaca en ucuz ve en kaliteli tatilin yolu ocaklar'dan geçmekte olup her yaz tekrar tekrar gelmek geniş kesimlerce bir alışkanlık haline dönüşmüştür. Ocaklar'da 24 saat açık sağlık ocağı bulunmaktadır. Tatilde yemek yapmak istemeyen misafirlerimiz için nefis et ve balık ürünlerinden, karadeniz pidesine ve lezzetli gözlemeye kadar türlü yemek imkanı olan lokantalar beldede hizmet vermektedir. Sabah ve öğlen Ocaklar'ın masmavi ve temiz denizinde yüzebilir, akşamları gazino ve discolarda eğlenebilirsiniz. Belde merkezinden Avşa, Balıklı, Marmara gibi adalara gemi turları yapılmaktadır. Ocaklar'da deniz bisikleti, kano, banana, hamburger gibi denizde eğlence ve su sporu aktiviteleri de mevcuttur. Herkes için tenis kortu, gençler için internet cafe, futbol sahası, basketbol sahası, plaj voleybolu, go-kart ve çocuklar için atari salonu, lunapark da vardır. Perşembe günleri belde merkezinde semt pazarı kurulmaktadır. Ayrıca Ocaklar beldesi çeşmelerinden sağlıklı kaynak suyu alıp içebilirsiniz. Gazinolarda, çay bahçelerinde okey, tavla oynayabilirsiniz ama oyun takımlarımız da bulunmakta olup çay keyfi eşliğinde oynayabilirsiniz. Ayrıca denize sıfır binamızın altında Ocaklar beldesinde tatille ilgili ipucu veren birbirinden güzel fotoğrafları ve videoyu buraya tıklayarak görebilirsiniz. Ekonomik tatil fırsatı sunan Ocaklar beldesinde unutamayacağınız bir tatil yaşamaya davet eder, ilginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

Erdek Ocaklar Hakkında Detaylı Bilgiler


ocaklar beldesi


Ocaklar Beldesi Türkiye'nin
en güzel ve en popüler tatil beldesidir.
Uygun fiyatla ve eğlenceli tatil için en iyi seçenektir. Otel konforunda ev rahatlığında üstelik ucuza tatil için sizi bekliyoruz!


Milliyet gazetesi'nin ünlü seyahat yazarı
Nadir Elçi Ocaklar Beldemizi gezmiş ve çok beğenmiştir. Nadir Elçi'nin beldemiz hakkındaki yazısını okumak için BURAYA TIKLAYIN!

Sayın Nadir Elçi'ye beldemizi tanıttığı için çok teşekkür ediyoruz.


Erdek ilçesinin içinde bulunan Ocaklar tatil beldesi Kapıdağ yarımadasının batı sahilinde yer almaktadır. Ocaklar Erdek'in kumsalı ve eğlence mekanlarıyla ünlü tatil beldesidir.

Güzel beldemiz Ocaklar'ın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Nüfusunun önemli bir bölümünü Karacaova'dan gelen Pomaklar oluşturmuştur. Ancak turizmin etkisiyle dışardan göç edenlerle kaynaşmışlar ve sayıları azalmıştır. Pomaklar hakkında bilgiyi buraya tıklayarak alabilirsiniz. "Ocaklar" adını dağlık kısımlarında bulunan granit taş ocaklarından almıştır. Bu granit taş ocağını Ocaklar'a geldiğinizde rahatlıkla görebilirsiniz. 3 km'lik sahili temiz kumsalıyla kaplıdır. Sahil boyunca şezlonglar da bulunmaktadır.

Benzersiz güzellikte kumsalı ve denizinin temizliği ile yaz sezonunda oldukça yoğun şekilde hareketlilidir. Türkiye'nin her yerinden her kesimden tatilseverler gelir. Ocaklar beldesinin sahil şeridinde bir çok eğlence mekanı ve çay bahçesi bulunmakta olup hem huzurlu hem de eğlenceli tatil yaşarsınız.

Ocaklar'da tatil yaparken dilerseniz rahatlıkla Erdek'e geçip Erdek'i gezebilirsiniz. Hem Erdek'e yakınlığı hem de Erdek kalabalığından uzaklığı Ocaklar tatil beldesinin avantajlarından biridir. Özel aracınız varsa bol oksijenli Kapıdağ yarımadası turu atabilir, Kapıdağ köylerini gezebilirsiniz. Mavi yolculuğa ve tekne turlarına çıkacaklar için kum plajlı ve korunaklı koylar mevcuttur. Kısacası beldemiz tatilde her kesime her yaşa sürpriz imkanlar sunmaktadır.

Marmara Denizinin Mavi Bayraklı Bölgesi


ocaklar beldesi sahili

Sezon mayıs ayında açılmakta olup tüm yaz ayları boyunca ve eylül ayında denize girmek mümkündür.

Eylül ayında deniz oldukça müsaittir ve okullar açıldığı için Ocaklar'da boş yer bulmak yaz aylarına göre çok daha kolaydır. Özellikle çocuksuz aileler bu fırsatı kullanmaktadır.Erdek Ocaklar tatil beldesi 2008 temmuz ayında Turizm Bakanlığı tarafından Mavi Bayrak almıştır. Ocaklar beldemiz Marmara'nın en temiz denizine sahiptir! En küçük bir atığın bile sızmadığı denizimizde Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünden gelen yetkililer, 14 günde bir, deniz suyundan numuneler almaktadır.

Ocaklar beldesi denizinin temizliğinin en önemli nedenleri şunlardır: Meskenlerin foseptikleri vidanjörlerle çekilerek arıtılmaktadır. Denize atıklar bırakılmaz. Bölgede sanayi tesisleri ve fabrikalar bulunmaz. Belediye temizlik birimleri görev yapar. Belli dönemde karadan denize doğru esen güçlü poyraz rüzgarı hem sahili süpürür hem de denizde oluşan yosun gibi doğal kirlenmeleri de temizler.

Ocaklar denizinin sığlığı sayesinde yüzme bilmeyenler bile girebilir. Yüzme öğrenebilir. Denizde her türlü su sporlarını ve banana, hamburger gibi su eğlencelerini yapmak mümkündür. Rüzgar sörfü ve amatör olta balıkçılığı için de uygun olan denizde kano, deniz bisikleti gibi aktiviteler mevcuttur.

Ocaklar'a Erdek'de kalan tatilseverler de mutlaka uğrayıp denize girer. Çünkü Ocaklar doğa ve denizin kucaklaştığı benzersiz bir tatil cennetidir. Bundan dolayı Ocaklardaki pansiyonlar, işletmeler yoğun talebe yetişememektedir.

Her Kesime Göre Farklı Eğlenceler!

ocaklar disco

Ocaklar disco klüplerinde geceyarısına kadar süren eğlence imkânları mevcuttur!

Ocaklar beldesi düğün, evlilik yıldönümü, balayı çiftleri, nişan gibi özel dönemler için de önemli bir alternatiftir. Ayrıca dönemsel kongreler, organizasyonlar, bayi toplantıları için otel ayarlanabilir.

İstanbul'da oturuyorsanız Erdek Ocaklar'a İDO hızlı deniz otobüsü ile haftasonu tatili kaçamakları yapabilirsiniz. Cuma akşamı gelip, Pazar akşamı istanbul'a dönebilirsiniz.


Akşamüstü başlayıp gece yarısına kadar süren, her yaşa ve her kesime hitap eden eğlence mekanları vardır. Canlı müzik, özgün müzik, taverna müziği, arabesk, sanat, halk müzikleri, pop, disco, salsa vb. gibi müziklerin icra edildiği gazino, disco ve uygun fiyatlarla geceyarısına kadar eğlenebilirsiniz. Ailelerin oturduğu ve dinlendiği kafe, çay bahçeleri de sayıca çoktur.

Üstelik beldedeki bu eğlence mekanları Türkiye'deki diğer tatil beldelerinin eğlence mekanlarına oranla çok ucuzdur. Evde yemek yapmak istemeyenler için karadeniz yemeklerinden, et-balık yemeklerine kadar her türlü lokanta mevcut olup fiyatları da çok uygundur. Ayrıca kahvaltı için de pastahane, börek yerleri bulunur. Ocaklar'ın zeytini meşhurdur. Hatta beldenin zeytininden yapılan Ocaklar zeytinyağı daha da meşhurdur. Mutlaka satın almanız ve evinizde denemeniz tavsiye olunur.

Kısaca beldede çok ucuza çok eğlenceli tatil geçirmek tamamen mümkündür. Gençlere hitap eden süper eğlence, disco mekanları mevcut olup dileyenler Ocaklar'a oldukça yakın olan Erdek'e Ocaklar minibüsleriyle giderek Erdek eğlence mekanlarında da eğlenmektedirler. Ocaklar'daki popüler eğlence mekanları şunlardır: Club Gonia Beach - Bar, Abone Disco, Number One Disco, Kelebekbar, Ocaklar Beach sayılabilir.

Ayrıca evlilik yıldönümü, balayı çiftleri, nişan, sünnet gibi özel dönemler için de unutulmaz bir gün düzenlenebilir. Otelde ya da gazinoda arzu eden çiftler için düğün, nişan gecesi vb. profesyonel olarak düzenlenmektedir. Özellikle çiftçınar çay bahçesi sünnet düğünlerinde tercih edilmektedir.

Kısaca hem eğlence hem ekonomik tatil fırsatı sunan beldemiz hakkında diğer sorularınız için burayı arayabilirsiniz: 0532 284 25 93

BU SAYFAYI BEĞENDİYSENİZ AŞAĞIDAKİ BUTONLARLA SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞIN! TEŞEKKÜRLER!

Rezervasyon: 0532 284 25 93- 0266 847 56 50
Sitemizdeki emek verilerek oluşturduğumuz fotoğrafları ve metinleri lütfen internet adresimizi kaynak göstererek alıntı yapınız. Bu site Google dostu olup Google kalite kurallarına uyarak yayın yapmaya dikkat etmektedir.